Piknik

1 września, w niedzielę, zakończył się sezon wakacyjny i piknikowy – w Krakowie zorganizowano z tej okazji Piknik Krakowski w stylu retro. Zobacz, jak krakowianie mogli pożegnać wakacje.

Piknik Krakowski to impreza odbywająca się cyklicznie i wiele czekających na gości atrakcji powtarza się co roku – nie zabrakło aktywności w stylu retro, ale także nowości. Znane szkoły tańca swingowego przygotowały pokazy, Rockagirl na życzenie czesała włosy we fryzury popularne przed laty. Odbyły się też warsztaty z wiązania chusty, a nawet makijażu w retro stylu.

Ekologia na Pikniku Krakowskim

W Krakowie działa ponadto Ekospalarnia, dzięki której na pikniku można było przekonać się, w jaki sposób jest pozyskiwana energia ze źródeł alternatywnych, ekologiczna. Zorganizowano też grę „Grasz w kolory?” – łączy ona edukację o recyklingu oraz działania na rzecz Świata Bez Odpadów, aby poszerzyć świadomość na temat segregacji odpadów i nauczyć dobrych nawyków.

Dorośli i dzieci mogli dowiedzieć się, jak segregować śmieci, co to znaczy „zero waste”, jak wykorzystywać poszczególne przedmioty ponownie, robiąc z nich przedmioty codziennego użytku. Zorganizowano też praktyczne warsztaty, podczas których można było samodzielnie przygotować torby na zakupy czy modne woreczki.

Nie zabrakło też atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci – m.in. spacery detektywistyczne, pokazy stepowania, warsztaty, opowieści na temat zabaw dzieci 100 lat temu w parku Krakowskim.

Piknik był też okazją do zakupów – przygotowano stoiska z modą i akcesoriami w stylu retro oraz vintage zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników imprezy.

W. / pixabay / Free-Photos