Wakacje w Turcji

Turcja leży na dwóch kontynentach i nad czterema morzami – stanowi połączenie orientalnej kultury, zabytków, pięknych plaż i ciepłego morza. Zachwyca bogatą historią oraz tradycją i od lat zdobywa serca turystów.

Dlaczego warto choć raz spędzić wakacje w Turcji?

Turcja słynie jako jeden z najpiękniejszych krajów basenu Morza Śródziemnego. Od wielu lat cieszy się świetnymi opiniami i dużą popularnością wśród polskich turystów szukających kierunku idealnego na urlop. Dlaczego? Wakacje w Turcji to dobry wybór ze względu na zróżnicowane atrakcje, stosunkowo przystępne ceny, szeroką ofertę hoteli i kurortów, dobrą pogodę w sezonie wakacyjnym. O tym, jak dużą popularnością cieszy się ten kierunek może świadczyć ilość i zróżnicowanie wycieczek do Turcji. Można przekonać się o tym przeglądając oferty serwisu https://www.turcja.com.pl/, gdzie różnorodność wyboru pozwoli każdemu znaleźć coś idealnie dopasowanego do siebie.

Co warto zobaczyć Turcji?

Riwiera Turecka. Najwięcej turystów wybiera jednak riwierę – ogromną popularnością cieszą się kurorty (m.in. Alanya i Antalya) z luksusowymi hotelami, basenami, spa i dobrą infrastrukturą turystyczną. Słynie z upałów sprzyjających relaksowi na plaży.

Turcja Egejska. Odpowiednia na spokojny wypoczynek, to mniej impreza część Turcji. Panuje tu przyjemny klimat, ta część Turcji jest odpowiednia dla osób, które nie przepadają za upałami. Niedaleko są też wyspy greckie – można wybrać się na malowniczą wycieczkę. Najpopularniejsze miasto to Bodrum, ale nie brakuje mniejszych miasteczek z ładnymi plażami.

Stambuł. Jednym z must see w Turcji jest Stambuł, miasto wielokulturowe – to tutaj znajduje się słynna Hagia Sofia, jeden z najważniejszych zabytków w całym kraju. Jest to czwarta pod względem wielkości świątynia na świecie. Warto zobaczyć też Błękitny Meczet i zobaczyć panoramę roztaczającą się z wieży Galata.

kkw/ds, fot. xxoktayxx