Kraków rynek

Mieszkańcy miasta będą mieli szansę bezpłatnie zwiedzić Kraków w ostatnią niedzielę września razem z przewodnikiem. Zorganizowane zostaną dwie takie wycieczki z okazji Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Tegoroczna edycja obejmuje aż dwie wycieczki po Krakowie z przewodnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 pod Sukiennicami i pod Pałacem Biskupa Erazma Ciołka. Nie jest wymagana rejestracja – aby wziąć udział, wystarczy przyjść w ostatnią niedzielę września. Edycja 2019 odbywa się pod hasłem „Turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich”.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) w 1979 r. ustanowiła Światowy Dzień Turystyki – każdego roku wypada on 27 września. To ważna impreza w branży turystycznej na całym świecie. Celem akcji jest zwiększanie wśród ludzi świadomości na temat znaczenia turystyki w różnych wymiarach, np. kulturowym.

To świetna okazja, aby lepiej poznać miasto, zobaczyć miejsca, których dotąd nie znaliśmy lub do których wstęp nie jest prosty. Kraków to miasto wielokulturowe, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, dlatego też warto korzystać z okazji do jego lepszego poznania.

Światowy Dzień Turystyki, jak zostało wspomniane, obchodzony jest na całym świecie. W Polsce będzie to szansa na poznanie i zwiedzanie w ramach tej akcji wielu ciekawych miejsc i miast, nie tylko Krakowa. Warto śledzić nadchodzące wydarzenia i zaplanować czas aktywnie na ostatni weekend września – 27.09 wypada w piątek.

E. / pixabay / dimitrisvetsikas1969