Rowerem po Krakowie

Jazda na rowerze cieszy się ogromną popularnością – wiele osób dojeżdża w ten sposób do pracy, inni odreagowują w weekend itd. Małopolska ma swoje święto rowerzystów obfitujące w sportowe emocje – szczegóły poniżej.

Przejażdżki malowniczymi szlakami, rekreacyjne rajdy rowerowe, zawody dla dzieci, pokazy, koncerty, wreszcie i konkursy – to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników Małopolska Tour 2019. To „Dzień pełen emocji” – przekonuje Województwo Małopolskie.

Impreza organizowana przez Województwo Małopolskie ma charakter cykliczny, to święto miłośników jazdy na rowerze mające na celu popularyzację zdrowego stylu życia i przekonanie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu oraz poznawania uroków regionu podczas wycieczek rowerowych.

Tegoroczna edycja Małopolska Tour objęła cztery całodniowe imprezy plenerowe. Start rozpoczął się 28 lipca w Tarnowie – w imprezie wzięło udział aż około 700 cyklistów w różnym wieku. 11 sierpnia zorganizowano święto w Myślenicach – udział wzięło ponad 600 uczestników, a 25 sierpnia w Starym Sączu. Wieczorem wystąpił zespół Buskers Band i Krzysztof Zalewski. Na 8 września zaplanowano święto w Wadowicach – start na bulwarach Skawy przy ul. Wenecja. Dodatkową atrakcją jest zaplanowany na ten dzień koncert zespołu Happysad.

E. / pixabay / dimitrisvetsikas1969